19.03.2016

Такмичење из српског језика и језичке културе

У суботу, 19. марта 2016. године, у просторијама наше школе, одржано је општинско такмичење средњих школа из српског језика и језичке културе.

Поред ученика наше школе, учешће на такмичењу узели су и ученици Економско-трговинске школе из Лапљег Села, Гимназије из Лапљег Села као и Медицинске школе из Грачанице.

У конкуренцији од 29 ученика, ученици наше школе остварили су запажене резултате и то:

- У конкуренцији ученика треће године, прва два места заузели су ученици Токић Александар и Мирић Алекса, док је Јоцић Марко освојио пето место.

- У конкуренцији ученика друге године, треће место освојио је Недељковић Петар, док је Стоиљковић Филип заузео седмо место.

- У конкуренцији ученика прве године, Јевтић Никола освојио је треће место, Илић Никола пето, а Маринковић Ненад и Маринковић Димитрије шесто место.

Овом приликом, захваљујемо се ученицима на учешћу и постигнутим резултатима, а као школа-организатор посебно се захваљујемо ученицима и професорима школа, које су учествовале на овогодишњем такмичењу.