03.04.2016

Државно такмичење из Мултимедије

На овогодишњем државном такмичењу из Мултимедије, одржаном по седми пут, у недељу 3. априла 2016. године, а чији је домаћин била Висока школа електротехнике и рачунарства у Београду, учешће су узеле 32 школе, међу њима и наша.

Такмичење је било подељено у три дела: теоријски, практични и ревијални део, у коме су учествовале школе које су имале урађену пројекцију филма ''Шта би било, кад би било''. Задатак се састојао у томе да, на основу задате теме, ученици осмисле комплетан сценарио за филм, ураде монтажу и аудио обраду, као комплетну продукцију филма у трајању од 3 до 5 минута.

Од свих школа учесница на овогодишњем такмичењу, Електротехничка школа ''Миладин Поповић'' Сушица-Приштина заузела је високо 6 место. Ученици који су представљали нашу школу на такмичењу: Никола Лазаревић и Мирослав Тодоровић (ученици II 1) и Ђорђе Марковић (ученик I 1 разреда), уз свесрдну подршку ментора - професора мултимедије Дениса Ивића. Честитке професору и поменутим ученицима на запаженом резултату.

Видео којим су наши ученици учествовали на такмичењу из Мултимедије